Úvod Diskuze - poradna

Diskuze - poradna

Potřebujete poradit? Napište nám svůj dotaz a naši odborníci se Vám pokusí odpovědět. Přidat dotaz >>

 


Diskuse (141 komentářů)

Honza, (09. 08. 2010 00:51) Reagovat
Dobrý den, chtěl bych vás poprosit o radu, mám už tak 3 týdny problémy s usínáním. Jde o to, že v okamžiku usnutí sebou jakoby škubnu(leknu se) a zase se probudím, stane se to třeba i 3x za sebou, Někdy nakonec usnu, jindy zase ne. Je pravda že poslední dobou mám docela hodně stresu a taky konzumace alkoholu není malá. Ale třeba v mém okolí hodně lidí pije a tímto netrpí. Jedná se v tomhle případě taky o nespavost?
ALENA, (07. 09. 2010 15:26) Reagovat
Dobrý den,mám velké problémy s nespavostí. Všude čtu, že tyto problémy se objevují s vyšším věkem, ale mě je teprve 23 et a už asi přes rok mám problémy. Nemůžu spát, kolikrát spím v noci tak 3 hodinky. Dříve jsem to řešila alkoholem, po kterým se mi usínala snadněji, ale teď už to nedělám, protože vím, jak je to nebezpečné. Ovšem jsem zoufalá. Koukám do noci, pak ráno piju kafe a energeťáky, abych vůbec nějak fungovala práci. Potřebuju nějak přetnout tento koloběh.
DAN, (29. 09. 2010 10:16) Reagovat
Dobrý den,a co váš životní styl? Může být nespavost způsobená např. stresem? Mnohdy pomůže se dokázat vhodně odreagovat.
Katka, (04. 12. 2010 02:50) Reagovat
Dobrý den.Zkuste AVS přístroj, mému známému moc pomohl se stejným problémem. Více informací najdete na www.audiovizualní.blog.cz (spousta článků) nebo přímo u prodejce na www.galaxy.cz
ANIS, (17. 12. 2010 06:05) Reagovat
Nespavost je strašný boj. Trpím ji už několik let, vím o ní všechno, snad všechno (kromě léků) jsem zkoušela a nic nezabíralo. Chtěla jsem se vyvarovat práškům na spaní, ale v poslední době je to stále horší, takže se asi na ně obrátím. Nemáte někdo tip na nějaké, které nejsou příliš návykové. Já vím, že jsou na předpis, ale tak aby mi doktor nepředepsal první, co ho napadnou a nebylo to nějaké velké svinstvo.
koktejlek, (22. 12. 2010 23:44) Reagovat
Ahoj, také několik let trpím nespavostí. Je to opravdu hrozně vyčerpávající a neúnosné, také jsem vyskoušela mnoho na přírodní bázi, ale bezúspěšně. nyní poslední 2 roky používám léky "STILNOX" a jsem snimi velice spokojená ....pokaždé to větší balení 20 prášku doberu a poté několik měsíců mám klid ..není to s usínáním nejlepší ale alespoň trochu se vyspím....většinou po 3 měsících už jsem zase tam kde sem byla a ještě tak 3 měsíce se to snažím nějak zvládnout a pak opět si zase vezmu prášky :) takto je to bezpečné a také se vyspím ..... postupem času takového užívání ...... es mi to trochu zlepšilo ... není to žádná sláva .... ale jak říkám alespoň nějaký spánek - lepší než žádný :) Tak přeji hodně štěstí :)
ZUZKA, (13. 04. 2012 12:36) Reagovat
Také trpím nespavostí a hodně mě to unavuje, vlastně jsem z toho zoufalá a upadám do depky. Chtěla bych také zkusit něco účinného, třeba ten STILNOX, ale bojím se, jestli to není příliš návykové. Je mi 35 let a nechci celý život brát nějaké prášky.
Katka, (13. 01. 2011 12:42) Reagovat
Dobrý den, potřebuji poradit, mám problém se svým přítelem. Mě je 24let a jemu 25let. 2 roky žijeme spolu, poslední dobou má problémy se spaním ( nebo spíše se mnou ) vadí mu totiž ,, to ", že dýchám a to ho prý budí! Přijde mi to naprosto absurdní, kdybych alespoň chrápala! Ale vždyť dýchat přeci musím, dokonce mi řekl že je od mala zvyklý spát sám, a že budeme spát tedy odděleně. A odděleně jsme už dneska spali, což mi příjde dosti smutné akord v našich letech. Poraďte mi nějaké finty na tvrdé spaní nebo ho snad pošlu k nějakýmu doktorovi nebo už fakt nevim :-( děkuji za jakoukoli reakci.
NELA, (21. 05. 2012 06:48) Reagovat
Katko,já vás chápu. Mám také přítele, který trpí nespavostí. Vašemu příteli nevadí, že dýcháte, ale je podrážděný z toho, že nemůže usnout a hledá si různé podnět, na které to svést. Můj přítel zase nemůže mít otevřené okno a to ani v létě. Také by nejradši spal sám, ale zatím bydlíme v 1+1, takže to nejde. Finty se radí těžko. Někde jsem četla, že pokud nespavost trvá déle než tři měsíce, měl by dotyčný navštívit psychologa či psychiatra a problém řešit s ním. Všechny ostatní rady jsou bez záruky.
KLÁRA, (15. 01. 2011 15:11) Reagovat
Z nespavosti jsem zoufalá. Trpím ji třičtvrtě roku a nedávno jsem si přečetla, že to může vést až k depresím a já sama k ním už nemám daleko. Jenže když si tohle všechno uvědomím před spaním (že musím spát, abych z toho neměla deprese), tak prostě neusnu,no...a je to věčný koloběh a pochybuju, že je z něho cesta ven.
Agáta, (28. 01. 2011 09:49) Reagovat
Ahoj Kláro, vidím, že nejsem sama, kdo trpí nespavostí. U mne to vedlo až k úzkostem, protože jsem měla strach, že zase neusnu a nebudu se schopna starat druhý den o děti. K tomu jsem kojila, takže léky nepřipadaly v úvahu. Nakonec jsem našla dobrou ambulantní psychiatričku, která mi napsala Sertralin a na noc Mirtazapin.Nejsou to hypnotika, ale antidepresiva, která lze užívat dlouhodobě bez rizika návyku. Hypnotika nespavost neřeší. Samozřejmě jsem musela přestat kojit. S minimálními dávkami spím teď nádherně. Ráno jsem fit a jsem zvědavá, až vše vysadím. Určitě to řeš a neboj se jít k lékaři.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2022 © Nespavost.net
Kontakty