Úvod Poruchy spánku

Poruchy spánku

Jak už bylo uvedeno, poruchami spánku trpí spousta lidí, zvláště ve starším věku.

Poruchy spánku se dělí:

  • nespavost (insomnie) je závažným onemocněním. Neléčená výrazně snižuje kvalitu života a může být spouštěčem psychických poruch.
  • zvýšenou spavost (hypersomnie) je vzácnější a projevuje se nutkavou potřebou spánku během dne, až po neschopnost udržet bdělost i v nebezpečných situacích.
  • další poruchy spánku – především syndrom spánkové apnoe, syndrom neklidných nohou, noční děs a noční hrůzy, náměsíčnost a další.

Diskuse (8 komentářů)

Luboš Borecký, (05. 05. 2013 17:45) Reagovat
Již dlouho mě trápí poruchy spánku. Nevím co mám dělat L.
kateřina, (17. 07. 2013 06:33) Reagovat
dobrý den můj přítel nemůže už šest dní usnout nevím co snim a když už usne zbudí se ve dvě hodiny ráno :cry: už nevím co by to mohlo být. může mi někdyo pomoc??
Eva, (01. 08. 2013 05:54) Reagovat
[quote name="kateřina"]dobrý den můj přítel nemůže už šest dní usnout nevím co snim a když už usne zbudí se ve dvě hodiny ráno :cry: už nevím co by to mohlo být. může mi někdyo pomoc??[/quote]A nemůže to být ze stresu, nebo neprožil něco neobvyklého? A jak je na tom teď? Podařilo se mu to odstranit. Dočasnou nespavostí může trpět občas každý, jen aby to nepřešlo v dlouhodobou nespavost...
Petr, (13. 01. 2014 09:55) Reagovat
Dobrý denV posledních několik měsících se mně stává to, že pokud spím vedle přítelkyně, nemohu usnout, v noci se převaluju, často budím. Jakoby mně podvědomně vadil někdo v mé blízkosti když spím. Jakmile odejde do práce, jsem v posteli sám, okamžitě hezky usnu a nemám s tím problém. Pokud spím například na gauči, sám, je vše v pořádku. Netrpím depresemi, máme se rádi, nic špatného mezi námi není. Nevěděl by někdo, čím to může být?
Pavel, (06. 02. 2014 19:13) Reagovat
Dobrý den, já si nemohu poradit se spánkem, 7 let špatně spím, nezabraly mě ani anxiolytika, ani homeopatika a ani hypnotika a nevím co s tím. Můžete mi prosím poradit?Díky
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Nespavost.net
Kontakty