Úvod Poruchy spánku

Poruchy spánku

Jak už bylo uvedeno, poruchami spánku trpí spousta lidí, zvláště ve starším věku.

Poruchy spánku se dělí:

  • nespavost (insomnie) je závažným onemocněním. Neléčená výrazně snižuje kvalitu života a může být spouštěčem psychických poruch.
  • zvýšenou spavost (hypersomnie) je vzácnější a projevuje se nutkavou potřebou spánku během dne, až po neschopnost udržet bdělost i v nebezpečných situacích.
  • další poruchy spánku – především syndrom spánkové apnoe, syndrom neklidných nohou, noční děs a noční hrůzy, náměsíčnost a další.

Diskuse (8 komentářů)

Martin Mach, (31. 03. 2014 09:17) Reagovat
Ahoj, dělám už několik let za barem v Praze. Dříve mě to strašně bavilo - jsem komunikativní, mám rád hudbu a tak. Poslední dobou to ale začíná být čím dál tim víc unavující. Špatně se mi spí. Když nemám směny, tak se pořád budím, protože mám rozházený režim. Vážně bych chtěl normálně spát.. Často se stává, že sedím i do 3 ránu u PC, protože mi nejde usnout. Máte někdo podobnou zkušenost? Znáte někdo něco nechemického, co by mi mohlo pomoct? (a ne, mléko s medem mi nepomáhá...) Předem díky.
Filip, (10. 07. 2014 20:24) Reagovat
Za moji nespavost mohla špatná matrace. Když jsem koupil novou z www.latexovematrace.com měl jsem po starostech. Už se celé noci nepřevaluju, nebudím se nad ránem a konečně se ráno probudím odpočatý!
Andrea, (29. 11. 2016 04:50) Reagovat
Dobrý den, Mohu se zeptat když se mi spavost a zvýšenou spavost střídají po cca 2 týdnech, co mám s tím dělat?
Nový příspěvek
Copyright 2006–2022 © Nespavost.net
Kontakty