Úvod Diskuze - poradna

Diskuze - poradna

Potřebujete poradit? Napište nám svůj dotaz a naši odborníci se Vám pokusí odpovědět. Přidat dotaz >>

 


Diskuse (141 komentářů)

PETRA, (18. 04. 2012 08:53) Reagovat
Nikdy bych si nemyslela, že nespavost může být tak strašný problém. Nikdy jsem s tím neměla problémy. Až v posledním půl roku. Pořád se v posteli převaluju, jdu se se xkrát napít, vyčurát, pochoduju po bytě, na chvilku si pustím televizi a ne a ne usnout. Je to tak vyčerpávající. Ráno jsem jak zombii, celý den jsem unavená, ale jakmile si lehnu zase ten samý problém. Vždyť takhle se nedá žít do nekonečna.:(
NAĎA, (20. 04. 2012 09:46) Reagovat
On, kdo to nezažil, ten nepochopí, jak to může být těžké. Nejhorší je, že potom člověk už se tak bojí jít si lehnout, že už si rovnou vsugeruje to, že neusne. Mám to taky. Už vážně uvažuju o tom, že zajdu k lékaři, ale nechce se mi.
LENKA, (12. 07. 2012 05:56) Reagovat
Někde jsem četla, že pokud nespavost trvá více než tři měsíce, jde o nemoc a člověk by měl vyhledat odbornou pomoc. Je to důležité. Odborník vám skutečně může pomoci, ale mnozí lidé přesto k lékaři nejdou.
Denisa, (20. 07. 2012 13:48) Reagovat
Tak komu by se chtělo k psychologovi či psychiatrovi, který vám předepíše léky. Je mi 30 let a myslím, že nejde o věk, kdy by bylo dobré do sebe vpravovat pravidelně nějaké léky. Proto jsem třeba já lékaře nevyhledala a doufám, že ani nikdy k němu nepůjdu.
ZDENĚK, (25. 05. 2012 08:22) Reagovat
Je to peklo. Můj život se točí kolem spánku, jsem pořád unavenej, přes den bych spal a večer ožiju. Přemýšlím, že bych vyhledal nějakého odborníka dřív, než mi z toho hrábne. Na druhou stranu léky na spaní brát nechci. Jsou dost silný a návykový. A nemyslím si, že by mě odborník jinak než léky mohl pomoci.
Johana, (10. 07. 2012 07:01) Reagovat
Zkuste vyhledat odborníka. Když vám bude cpát léky, tak je odmítnete. Vhodné bude možná zapojit se do nějaké psychoterapie, která odhalí příčiny vaší nespavosti a pomůže vám změnit vzorce chování, které vám umožní odstranit příčiny. Mám pocit, že jde o behaviorálně-kognitivní psychoterapii, ale pořádně tomu nerozumím. Nejsem odborník.
Pm26, (06. 07. 2012 07:54) Reagovat
Ahoj Rene, Radka a ostatní! Radila by som Vám jeden fajnový produkt, volá sa to Sunrise od firmy Kyani. Sama to používam a odporúčala som to aj môjmu ocinovi, ktorý dlhodobo trpel s nespavosťou a odvtedy spí ako malé dieťa. Tento Sunrise sa skladá z 9tich ovocí a včelieho peľu. Základom produktu je Aljašská čučoriedka + ďalšie. Je to taký džús v sáčkoch (v balení je 30 sáčkov). Každé ráno treba vypiť jeden džús nalačno. Je to čisto prírodné, (nechceli sme brať žiadne tabletky) a chutí výborne a pomáha aj pri ostatných zdravotných problémoch. Informácie nájdeš na stránke: pindes.kyani.net
Mirka, (13. 08. 2012 10:41) Reagovat
Tak už se asi také řadím mezi chronické nespavce. Nechci se cpát prášky na spaní, ale žádné terapie zaměřená na nespavost mi nepomůže. Bojím se o své místo, pořád se propouští a já na to musím neustále myslet. Nedá mi to spát. Je to dáno dnešní dobou. Málokdo může mít klidný spánek. Každého něco trápí. Navíc ta velká nejistota všude kolem nás...
Mariana, (20. 08. 2012 11:43) Reagovat
Můj přítel před časem změnil pracovní pozici a od té doby trpí nespavostí. Má toho hodně a chápu, že za to nemůže, ale jsem z toho zoufalá. Narušuje tak spánek i mě. Já sice nespavostí netrpím, ale nemám silné spaní a vadí mi, že se převaluje, chodí po bytě atd. Nemůžu ho dostat k lékaři a mrzí mě, že jsme na sebe protivný, ale není divu, ani jeden nejsme vyspalý.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2022 © Nespavost.net
Kontakty