Úvod Příznaky nespavosti

Příznaky nespavosti

Každý, kdo má problémy se spánkem by si měl vypozorovat, která část spánku je u něj nejvíc ohrožena. Může se při tom orientovat nejčastějšími příznaky nespavosti:

  • Obtížné usínání (trvá déle než 30 minut po ulehnutí)
  • Časté probouzení (neschopnost udržet spánek a dlouhé pauzy mezi opětovným usnutím)
  • Časné probouzení (probuzení dřív, než člověk musí, nebo chce vstát, s neschopností opět usnout)
  • Spánek je neosvěžující, nekvalitní (během dne se objevuje únava, poruchy soustředění a paměti, podrážděnost, narušení pracovních a společenských schopností, náladovost, denní spavost, úbytek energie, snížená motivace a průbojnost, psychické napětí, bolest hlavy, a zejména strach z dalšího „nevyspání se“).

Diskuse (12 komentářů)

Simona, (05. 08. 2012 15:25) Reagovat
Dobrý den,je mi 14,mam problémi se spaním,ani nevím jak dlouho,nejspíš od narození...těžko se mi usínalo i když jsem byla malá.Každé prázdniny nespím vůbec aspoň jednou,usnu třeba až v 8 nebo 10 hodin ráno a spím dlouho do odpoledne,celou noc probdím,převaluju sem,myslím,oči by spaly,ale mozek mslí a myslí.... Může to způsobovat nesprávná životospráva např.že si chodím spát jak kdy a vstávám až pozdě a hraju dlouhu na počítači hru? Ráda bych se vyspala a moje okolí taky,díky mě se totiž ani ostatní nevyspí,co mám dělat? jak se mám léčit a čím?
kristina, (06. 08. 2012 05:33) Reagovat
na nespavost je dobre ked zacneme dychat s hlboka. tak to robim ja:1.najprv si sadnem do tureckeho sedu2.vystrime chrbat3.a zacneme dychatnadych nosom vydych ustami a opakujeme asi 10x za sebov.4.s dychanim pomaly davame ruky hore dolu. sediet musieme s vystrenov chrpitov.po 10 minutach zaspite.a spite az do rana. alebo lipovy matovy caj.
Soňa, (17. 07. 2013 10:11) Reagovat
Problémy s usínáním mám dlouhodobě, zvláště v období, kdy je toho hodně v práci nebo jsou problémy v rodině se mi nedaří usnout. Večer si pravidelně dávám meduňku. Je to trochu lepší, když cvičím nebo jsem fyzicky hodně unavená. V jednom hodně krizovém období jsem měla půjčeného psychowalkmena a vážně to pomohlo, ale taky už jsem byla tři noci po sobě hodně nevyspalá. Každopádně jsem se vyspala dobře, ale potom jsem jej musela vrátit. Asi je důležité mít rytmus a třeba i rituál a hlavně se večer nehádat a nic složitého před spaním neřešit.
žaneta, (16. 10. 2013 08:30) Reagovat
Dobrý den,můj přítel má problém s usínáním například sedí u pc nebo u tv a přistihne se že usíná jde si tedy lehnout a tam zas usnout nemůže,obvykle usne až po půlnoci tento problém pak ještě narůstá tím že chrápe někdy ho to samotného vzbudí protože má velmi lehké spaní,žádné léky nebere....
rous, (01. 12. 2013 16:22) Reagovat
:sad: uz je to pomalu 2 mesice co vubec nemuzu usnout,pres den sem tak unavena boli me oci hlava,jak mile ma byt vecer ze jdu spat, vubec se netesim.Vstavam, s bolesti oci a hlavy,vym ze je to proto ze vubec nespim..Kazdy vecer brecim, uz mam sama na sebe nervy ze proc nemuzu vubec usnou nechapu to.nechci byt na praskach,vy nekdo, co bych mela udelat? prosim o radu
Nový příspěvek
Copyright 2006–2022 © Nespavost.net
Kontakty