Úvod Příznaky nespavosti

Příznaky nespavosti

Každý, kdo má problémy se spánkem by si měl vypozorovat, která část spánku je u něj nejvíc ohrožena. Může se při tom orientovat nejčastějšími příznaky nespavosti:

  • Obtížné usínání (trvá déle než 30 minut po ulehnutí)
  • Časté probouzení (neschopnost udržet spánek a dlouhé pauzy mezi opětovným usnutím)
  • Časné probouzení (probuzení dřív, než člověk musí, nebo chce vstát, s neschopností opět usnout)
  • Spánek je neosvěžující, nekvalitní (během dne se objevuje únava, poruchy soustředění a paměti, podrážděnost, narušení pracovních a společenských schopností, náladovost, denní spavost, úbytek energie, snížená motivace a průbojnost, psychické napětí, bolest hlavy, a zejména strach z dalšího „nevyspání se“).

Diskuse (12 komentářů)

Hanousek, (08. 01. 2014 07:59) Reagovat
[quote name="rous"]:sad: uz je to pomalu 2 mesice co vubec nemuzu usnout,pres den sem tak unavena boli me oci hlava,jak mile ma byt vecer ze jdu spat, vubec se netesim.Vstavam, s bolesti oci a hlavy,vym ze je to proto ze vubec nespim..Kazdy vecer brecim, uz mam sama na sebe nervy ze proc nemuzu vubec usnou nechapu to.nechci byt na praskach,vy nekdo, co bych mela udelat? prosim o radu[/quote]Z mé "nespavecké kariéry" vím, že pomáhá například akupunktura, je ale časově i finančně náročná (nehradí pojišťovna), pak různé bylinky, dobrý je Hypnox Forte a Dormian Rapid - ty mi ale v poslední době nepomohly, jsem na antidepresivech a že by bylo zlepšení nějak excelentní, taky říct nemůžu... usíná se mi pořád bídně, ale kdo ví, asi tomu chce dát taky čas. Ale přesně tyhle pocity znám důvěrně. Poraď se s praktickým lékařem. Hodně zdaru.
Zbyňa, (09. 07. 2014 22:52) Reagovat
Je mi 12 let a mám problémy s usínaním, neusnu před 1 hodinou ráno, jednou jsem zkoušel jednu tabletku Dithiadenu a nic, ani ospalý jsem nebyl, poraďte prosím.. :cry:
Nový příspěvek
Copyright 2006–2022 © Nespavost.net
Kontakty